InPost ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS

InPost ostrzega przed oszustami, którzy podszywając się pod firmę kurierską, wysyłają fałszywe wiadomości tekstowe z żądaniem dopłaty.

Nic tak nie przyciąga przestępców jak usługa ciesząca się coraz większą popularnością wśród Polaków. Paczkomaty pękają w szwach, a oszuści postanowili to wykorzystać. Jako sposób dotarcia z fałszywym przekazem wybrali wiadomości tekstowe SMS. Tekst wygląda tak:

„Drogi Adresacie, ze wzgledu na wage zamowionego przedmiotu, prosimy o dokonanie doplaty, aby Twoja paczka ruszyla w droge https://kurierinpost.info/oplata924”

Link prowadzi do złośliwego oprogramowania. InPost zaleca wzmożoną uwagę i ostrożność w podawaniu swoich danych lub przy „klikaniu” w podejrzane komunikaty czy wiadomości. Firma podkreśla:

„Informujemy, że InPost NIGDY nie wysyła SMS-ów z informacją o dopłatach, a tym bardziej z linkami zewnętrznymi. Wszelkie informacje na temat rozliczeń pojawiają się wyłącznie w Managerze Paczek lub na fakturze” – czytamy w komunikacie.”

Przewoźnik zapewnia, że stosuje bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa danych osobowych swoich klientów. Użytkownikom proponuje używanie specjalnej aplikacji, w której można znaleźć m.in. kody odbioru paczek.

My ze swojej strony zalecamy ostrożność podczas otwierania wiadomości od nieznanych osób, a w szczególności klikania w nadesłane linki. Wasze bezpieczeństwo zwiększy z pewnością instalacja oprogramowania antywirusowego, które pomoże uchronić Wasze urządzenia elektroniczne przed atakiem.

Góra