Uważajcie na fałszywe wiadomości dotyczące kontroli skarbowej

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości podszywa się pod pracownika Krajowej Administracji Skarbowej prosząc o wypełnienie załączonego formularza.

Jest to typowy atak zwany „phishing„, czyli nic innego jak podszywanie się pod inną osobę czy też instytucję, w celu wyłudzenia określonych informacji takich jak: dane logowania, hasła, dane kart kredytowych itp. lub nakłonienia ofiary do określonych działań.

Choć wiadomość wydaje się być wysłana z prawidłowej domeny (kas.gov.pl), to ministerstwo zapewnia, że: „Korespondencja ta nie jest wysyłana z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej„.

Jeśli jakimś cudem otrzymaliście taką wiadomość, to przestrzegamy Was przed jej otwieraniem, gdyż może się to zakończyć zainfekowaniem komputera, utratą danych i całą listą nieprzyjemnych rzeczy, na którą z pewnością nie macie ochoty.

Przypominamy również, że komputer niezabezpieczony programem antywirusowym jest w znacznie większym stopniu narażony na podobne infekcje.

Góra